Stres

S probiotikami si lepšie poradíte so stresom. Stres hrá úlohu pri vzniku mnohých chorôb. Stres oslabuje organizmus a oslabený organizmus je náchylnejší k poruchám fungovania, teda chorobám.

Či ste žena pracujúca na zodpovednej pozícii, matka starajúca sa o deti alebo šéf nadnárodnej korporácie, musíte sa naučiť žiť s vysokou dennou "dávkou" stresu. Ak je stres dlhodobý, zaťažuje organizmus. Stres má potenciál zapríčiniť vážne zdravotné problémy. Keď človek pracuje v strese dlhodobo, núti svoje telo "ísť na doraz".

Je to podobné, ako keby sme nejaký stroj pustili na vyšší výkon, než na aký je určený. Nejaký čas by podával taký stroj vyšší výkon. Ale čoskoro by niečo zlyhalo. Podobne pracuje aj organizmus človeka, ktorý je trvalo v strese. Zlyhá skôr, než by musel.

Následky stresu sa najčastejšie ako prvé prejavia na vašom zažívacom ústrojenstve. Jedným z najrozšírenejších syndrómov je hnačka. Tento účinok stresu bol všeobecne pomenovaný ako stresom spôsobené tráviace problémy. Samozrejme, človek, ktorý trvale žije v strese, nemusí mať výrazné zažívacie problémy. No býva narušená črevná mikroflóra – ľudia v trvalom strese sa spravidla nestravujú zdravo a nedodržiavajú ani pitný režim.

Stres oslabuje imunitný systém. Nielen prostredníctvom psychiky. Aj tým, že zhoršuje kvalitu črevnej mikroflóry. A naopak – zažívacie problémy sú často dôvodom vzniku ďalšieho stresu.

Užívanie probiotík v strave, či probiotických doplnkov výživy priamo podporí váš zažívací systém. Môže teda byť prvým krokom v prerušení nezdravého cyklu, kedy človek nevie, ako ukončiť trvalý "kolotoč" stresu.