Akné

Krajšia pleť vďaka probiotikám. Je dokázané, že výrazne pomáhajú pri liečbe akné, a to dokonca aj v ťažších prípadoch. Dôvodom je fakt, že častou príčinou vzniku akné je nezdravá črevná flóra, resp. množstvo toxínov a nevylúčených zvyškov potravy, ktoré sa zdržiavajú v črevách a produkujú do krvi škodlivé látky.

Akné – príčiny: Preukázalo sa, že približne v 50% prípadoch akné bola prirodzená rovnováha črevných baktérií vážne narušená. Inými slovami, narušenie prirodzenej črevnej flóry je často hlavnou príčinou vzniku a prejavov akné. Keďže probiotiká majú skvelú schopnosť v relatívne krátkom čase pri ich pravidelnom užívaní výrazne zlepšiť črevné prostredie človeka, a tým znížiť množstvo toxínov nachádzajúcich sa v črevách a prenikajúcich do krvného obehu, zákonite sa to pozitívne odrazí na stave pokožky.

Strava: Odporúčame vám v prípade, že vás trápi akné dohliadať na zdravú stravu a pitný režim. Zdravá strava zlepšuje činnosť organizmu a pitný režim zlepšuje regeneračnú schopnosť tela a zbavovanie sa odpadových látok. Ak teda trpíte na akné, odporúčame vám pravidelne užívať probiotiká, napríklad Probio-fix. Účinok sa pravdepodobne neprejaví rýchlo, počítajte s tým, že aj niekoľko týždňov môže trvať normalizácia stavu pleti.

Akné, samozrejme, nemusí byť spôsobené len stravou. Môže ísť aj o alergiu.

  • Napríklad ak si utierate tvár uterákom, ktorý bol praný v aviváži na ktorú ste citliví. môže pripomínať práve akné.
  • Alebo používate krém, na ktorý ste citliví.
  • Alebo máte starý, obľúbený vankúš na ktorom spíte plný roztočov. (hlavne na roztoče) sa síce pravdepodobne prejaví aj inak (kýchanie, iné ťažkosti), ale alergizujúce prostredie môže mať vplyv aj na pleť.

Aj v prípade, že by akné bolo provokované alergiou, môžu probiotiká napomôcť. Probiotiká môžu zmierňovať prejavy alergie.

Iné príčiny akné:

  • Akné môže spôsobiť aj užívanie hormonálnej antikoncepcie.
  • Akné môže byť spôsobené aj prídavnými látkami v kozmetických prostriedkoch (mydlá, čistiace a iné pleťové vody…). Odporúčame vám v prípade že vás trápi akné, skúste dočasne prestať používať akúkoľvek kozmetiku obsahujúcu látky lanolín, laurylsulfát sodný, alebo izopropylmyristát. Dočasne tiež prestaňte používať mejkap – aj ten môže byť dôvodom podráždenia pleti. Ak na mejkape trváte, použite mejkap od iného výrobcu.

Ak sa vám dlhodobo nedarí zbaviť sa akné, poraďte sa s lekárom. V mladom veku môže byť tento problém prirodzenou súčasťou zmien v organizme. No ak je príliš problémové, je lepšie riešiť ho odborne, aby nezanechalo jazvy.